Kamera bakım VE MONTAJ HİZMETİ 

Kamera Montajı

Kamera sisteminizin montajından önce kurulum yapılacak mekana göre kamera ve kablo seçimi yapılmalıdır. Kamera sisteminizin en iyi şekilde kurulması için keşif yapılması önemlidir. Kameraların kontrol edeceği alana göre kamera yerleri belirlenmelidir. Daha sonra kayıt cihazının yeri belirlenmelidir. Kayıt cihazına her kameradan ayrı kablo çekilmelidir. Kameraların montajı yapıldıktan sonra bağlantıları yapılmalıdır. Tüm bağlantılar tamamlandıktan sonra kameralara enerji verilir. Daha sonra kayıt cihazı çalıştırılarak gerekli ayarlamalar yapılır. En sonunda kameraların yön ayarları müşterinin isteğine göre yapılır. Cihazın internet bağlantıları yapılarak cep telefonundan izleme ayarları yapılır. Müşteriye detaylı eğitim verilerek sistem teslim edilir.

Kamera Bakım
Güvenlik kamerası sektöründeki teknolojik gelişim ve yenilik, beraberinde istenmeyen durumların ortaya çıkmasını da sağlayabilmektedir. İstenmeyen durumları en aza indirgeyebilmek için güvenlik kameralarının zamanında bakım ve onarımının yapılması büyük önem taşıyabilmektedir. Güvenlik kamerası bakımı yapılmadığı durumlarda, cihaz ömrünün kısalması dolayısıyla kısa sürede güvenlik kamerası arıza yapabilmektedir. Bakım yapılmayan cihazlar, kısa vadede kullanıcısına daha büyük maliyetler getirebilmektedir.

Güvenlik kamerası bakım ve onarım işlemleri mutlaka yaptırılmalıdır. Güvenlik kamerası teknik servisleri; yeterli bilgi, deneyim ve teknik donanıma sahip olabildiklerinden güvenlik kamerasını oluşturan birimlerde meydana gelebilecek arıza ve nedenleri konusunda, çözüme yönelik destek sunabilmektedirler. Yetkisiz kişilerce yapılacak güvenlik kamerası tamir ve bakım işlemleri, geçici çözümler sunabilmesinin yanında kamera sistemine daha büyük zararlar verebilmektedir. Dolayısıyla kamera kullanıcısına daha büyük maliyetlere neden olabilmektedir.

Güvenlik kamerası bakım şirketleri, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek doğrultusunda güvenlik kamerası bakım sözleşmesi sunabilmektedirler. Bu sözleşme ile belirlenen süre boyunca kameraların periyodik bakımları yapılarak oluşabilecek arızların önüne geçilebilmektedir. Güvenlik kamerası bakım sözleşmesi örnek olarak; süre, yapılacak bakımın mahiyeti, gerekli görülen durumlarda parça ve ürün değişim prosedürleri gibi özellikleri içerebilmektedir.