Telefon
WhatsApp
Domain, Web ve Hosting

Domain, Web ve Hosting

 

KURUMSAL MAİL HİZMETİ

Şirketinizin en önemli iletişim aracı ve ticari başarınızın destekleyicisidir. Şirketinizin kurumsal kimliğini güçlendirmek, müşterilerinize daha profesyonel e-posta adresleri ile ulaşmak ve şirket içi yazışmalarınızı kesintisiz gerçekleştirebilmek için alan adınızı barındıran, akılda kalıcı bir e-posta hesabına ve güvenli bir mail hosting çözümüne sahip olmalısınız. Kurumsal e-posta servisi, işletmelerin mail ihtiyaçlarına esnek ve güvenilir e-posta çözümleri üretmek için özel olarak optimize edilmiş, profesyonel e-posta hizmetidir. Kurumsal mail hosting hizmeti ile işletme içinde kullandığınız tüm e-postaları, kendi alan adınız altında kullanabilir, esnek yapısı sayesinde dilediğiniz e-posta hesabına dilediğiniz kadar kota tanımlayabilirsiniz.

WEB TASARIM ZMETİ

Web Tasarım Kurum kültürünüzü yansıtan, Arama motorları ile dost, Hızlı açılan, Ziyaretçilerin aradığına çabuk ulaşabildiği, Kullanımı kolay, Farklı çözünürlüklere uygun, Farklı tarayıcılarda problemsiz çalışan, Dünya standartlarına uyumlu web sitenizi tasarlayalım.
 

DOMAİN ADI UZUNLUĞU

Bir ya da iki kelimelik domainler ve uzantısının “.com” olması sizin lehinize olacaktır. Ama bilindiği üzere .com uzantılı domainler gitikce azalıyor ve bu da sizin aradığınız alan adını bulmakta zorlanabileceğiniz anlamına geliyor.
 

UZANTISI

Aslında seçtiğiniz alan adının uzantısı sitenizin içeriğine göre değişir. Mesela şirketler, çeşitli kurumlar vs .com alan adını tercih ederken, Dernekler gruplar vs .org, internet bilgisayar ve buna benzer özellikleri bünyesinde barındıracak siteler için .net domain seçilmektedir. .com uzantılı olması size + bir avantaj sağlayacaktır. Zira insanların hafızasında da .com uzantılı domainler daha kolay akla gelmekte ve daha kolay yer edinmektedir. İfade Edilebilirlik Sitenizin alan adında içeriğini ifade edebilmeniz büyük bir etkendir.Ziyaretçi siteye girmeden alan adından içeriği tahmin edebilmeli, en azından kafasında siteyle ilgili bir düşünce yer edindirmelisiniz. Seçtiğiniz alan adının ve içeriğinin birbiriyle alakasız olmamasına dikkat ediniz.
 

WINDOWS HOSTING

Windows hosting , Windows işletim sisteminin kurulu olduğu sunucular üzerinde barınan ASP, ASP.NET programlama dilleri ile sorunsuz bir şekilde çalışan bir web hosting türüdür. Windows hostinglerin çalıştırdıkları siteler genelde ASP tabanlı olan siteler olarak karşımıza çıkmaktadır. Linux hostinglere oranla daha pahalı olan bu hosting tipi genel olarak Plesk Panel ile beraber kullanılmaktadır. PHP çalıştırma özelliğide bulunan Windows hostingler, ASP tabanlı siteleri stabil ve sorunsuz bir şekilde çalıştırmaktadır. HTML, javascript, java,flash ve ColdFusion da çalıştırma özelliğine sahiptir. Bunların yanında MS Access, MsSQL veritabanlarını da uyumlu bir sekilde çalışabilmektedir. PHP tabanlı bir web sitesine sahipseniz, Örneğin: WordPress, Joomla, Drupal gibi içerik yönetim sistemlerinin çalıştırılmasında bu hosting türünü sizlere tavsiye etmiyoruz. Çünkü PHP tabanlı içerik yönetim sistemlerinde izinlerdeki karmaşıklık nedeniyle Windows hostinglerde sorun yaratmaktadır. Örneğin .htaccess dosyası çalışmaz. PHP tabanlı siteler için en ideal hosting türü Linux hostingdir. Eğer ASP dilinde yazılmış modülleriniz mevcutsa web sayfasınızı yayınlamak için Windows platformunu seçmek doğru tercih olacaktır. PHP tabanlı sayfalar içinde genelde Linux hosting tercih edilmektedir.
 

LINUX HOSTING

Hosting hizmeti vermesi amacıyla Linux işletim sistemi kurulu olan sunucularda kurulan internet sitesi barındırma hizmetidir. Linux hosting PHP tabanlı sitelerde sorunsuz olarak çalışabilmektedir. Bununla birlikte PHP desteginden dolayı Joomla, WorPress gibi açık kaynaklı yazılımlar ile yüksek performanslı, stabil ve güvenli bir hizmet sunmaktadır. PHP yazılım dili ASP ve ASP.net den farklı olarak mySQL, Oracle, Adabas D, Velocis, Sybase, FilePro, Informix, Solid,dBase, ODBD Unix dbm ve PostgreSQL veritabanlarıyla güvenli iletişim kurabilir. IMAP, POP3 mail servisleriyle de bağlantı kurabilmektedir. PHP hem Windows hem Linux sunucularda çalışabilen bir programlama dilidir. Ancak Windows sunucularda sağlıklı çalışmamaktadır.( htaccess dosyası çalışmaz.) Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen hosting türüdür.Bunun sebebi ise kullanımı kolay ve hacking saldırılara karsı daha sağlam bir savunmaya sahip olmasıdır.


 

7/24 TEKNİK DESTEK

"Günün herhangi bir saati sizler için buradayız." Müşteri memnuniyeti ve profesyonel teknik destek bizim birinci önceliklerimiz arasındadır. Günün herhangi bir saati ihtiyacınız olduğu her anda destek bileti oluşturarak uzman, güleryüzlü ve eğitimli teknik deknik destek ekibimize ulaşabilir, sorularınızın yanıtlarını alabilir ve hizmetiniz ile alakalı teknik sorunlarda bize güvenebilirsiniz.

GÜÇLÜ ALTYAPI

"Performanslı sunucularımız ile rakibinizin bir adım önünde olun." Her daim gelişen teknolojiyi takip ederek, gerek donanımsal gerek yazılımsal tüm aksiyonları, müşterilerimize herhangi bir bdel yansıtmadan almaktayız. Web siteleriniz ve uygulamalarınız bizimle birlikte rakibinizin bir adım önünde.

EKONOMİK FİYATLAR

"Fiyat/Performans garantisi" İOS BİLİŞİMİN, sağladığı tüm hizmetlere fiyat/performans garantisini verir. Müşterilerimizin bütçelerini aşmayacak, piyasa koşullarına ve artan döviz kuruna rağmen websitesi barındırma maliyetlerinizi en uygun fiyatlarla, güncel ve güçlü donanım altyapısıyla sağlamaya devam ediyor.