Telefon
WhatsApp

IOS BİLİŞİM OSMAN ACAR

Sanallaştırma

Sanallaştırma

 

SANALLAŞTIRMA İLE ELDE EDİLEN AVANTAJLAR?

Fiziksel sunucu kaynağınızı, ihtiyaçlarınız doğrultusunda istediğiniz kadar mantıksal parçalara bölerek, iş gücü kaybını ve maliyetleri azaltmasının yanı sıra sanallaştırma ile işletmenize yüksek verimlilik ve esneklik sağlayalım.

İşletmeniz birden fazla sunucuya ihtiyaç duyabilir. Bunlar en basitinden Domain Controller bir sunucu yanında Mail Sunucusu ve içeride kullanılan bir uygulama için hazırlanmış bir sunucudan bahsedebiliriz. Bunlar ile birlikte bir çok firmanın bünyesinde barındırdıkları, Web Sunucuları, VPN Sunucular, SMTP Sunucular, Dosya Sunucular, FTP Suncuları gibi bir çok farklı kullanım amacı için içeride sunucu barındıran firmalar için sanallaştırma günümüzün vazgeçilmezi diyebiliriz.

Saha tecrübelerimize dayanarak sizlere şunu söyleyebiliriz. Bir çok firma Sunucu kısmında maliyetleri kısmak adına tek bir sunucu alıp içine Domain Controller, File Server, VPN Sunucu, Web Sunucu görevlerini tanımlayarak sistemsel olarak da Microsoftun hiç bir şekilde önermediği bir sistem ile yola çıkmaktalar. Bu gibi durumlar ilerleyen süreçlerde çok baş ağıratacak problemleri getirmektedir. O yüzden Microsoft’un da önerdiği her rol için ayrı bir sunucu tanımlamak, işleyişi hızlandırıp problemleri minimize etmenize fayda sağlayacaktır. Bunun için her rol için 1 sunucu satın almak tabiki de büyük maliyetlere sebebiyet verecektir. İşte burada da Sanallaştırma Çözümümüz devreye girecektir.

Şirketinizin istekleri doğrultusunda doğru bir yapılanma ile bir sunucu içinde birden fazla sunucu sanallaştırarak sunucu rollerini dağıtıp şirketinize, hız, esneklik, verimlilik, maliyet ve yönetebilirliğini kolaylaştırmada yardımcı olacağımızın garantisini verebiliriz.

Sanallaştırma